Ahmet Gülüm

22 senelik profesyonel voleybol kariyerinin 11 senesini Galatasaray ve Arçelik Spor Kulüpleri’nin takım kaptanı olarak tamamlayan Ahmet Gülüm, spor hayatı boyunca kazandığı Türkiye ve Dünya şampiyonluklarının yanı sıra 158 kez milli forma giymenin gururunu yaşadı. Türk sporunun ve voleybolunun gelişmesi adına önemli çalışmalarda bulundu. Geçmişte Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yapan ve Dünya Beach Volley Konseyi’nde yer alan Gülüm, 1991 yılında Plaj Voleybolu sporunun ülkemize gelmesine öncülük ederken, 7 yıl boyunca Türkiye Beach Volleyball Şampiyonaları ve arka arkaya 3 yıl Beach Volleyball Dünya Serisi organize eden ekibin başkanlığını yaptı.
2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı pazarlama iletişimi ajansı olan Sportsnet’i kurdu. Sportsnet, farklı hizmet alanlarında büyüyerek grup halini aldı. Grup şirketleri arasında Türkiye’nin en köklü etkinlik ajansı Allsports, ülkenin ilk spor odaklı dijital iletişim ve içerik ajansı VO2 ve Türkiye’nin en çeşitli spor içeriğini izleyiciyle buluşturan sportstv yer aldı. sportstv'nin sportstvkadın projesiyle ülkemiz spor yayıncılığında bir ilke imza atılmasını sağladı. Dünyanın bir numaralı spor ajansı Octagon’un da Türkiye temsilciliği Sportsnet Group tarafından üstlenildi. Ahmet Gülüm, Octagon'da bir süre uluslararası yürütme kurulunda da görev yaptı.Ahmet Gülüm'ün yönettiği Sportsnet Group, Türkiye’de 2001 yılından bu yana düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası, İzmir 2005 Universiade, Erzurum 2001 Kış Universiade, F1, MotoGP, UEFA, FIFA FIBA, Euroleague gibi organizasyonların iletişim çalışmalarına veya sponsorluk kampanyalarına imza attı. Uluslararası alanda Barcelona, Manchester United gibi dev kulüpler, NBA, WTA, ATP gibi küresel kurumlar başta olmak üzere birçok sponsorluk çalışmasının doğru yönetilmesini sağladı. Procter&Gamble, Gillette, Orkid, head&shoulders, TEB BNP Paribas, Türk Hava Yolları, Koç Holding, Beko, McDonald's, Bayer, Avis, TJK, Milka, Turkcell ve daha sayısız markanın spor sponsorluklarını ve spor odaklı pazarlama iletişimi kampanyalarını hayata geçirdi. Ülkemizin tek ve en büyük spor ve marka buluşması Brand & Sport Summit de her yıl Sportsnet Group tarafından düzenleniyor.Ahmet Gülüm, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Spor Yöneticiliği Bölümü "BilgiSpor"un kuruluşunda yer aldı. BilgiSpor'da, farklı üniversitelerin eğitim programlarında ve Marka Okulu'nda spor yönetimi ve spor odaklı pazarlama iletişimi konusunda dersler verdi. Spor odaklı pazarlama iletişimi konusundaki deneyimlerini paylaştığı Bir Top Yeter, Panoda Yer Yok gibi kitapları da bulunuyor.

Professional Volleyball Player for 22 years, was the Galatasaray and National Team captain.
Capped 158 times for the national team. The member of the National Olympic Committee of Turkey.
Former President of the Volleyball Federation of Turkey.
Former President of the Volleyball Foundation of Turkey.
Founder and first President of the European Volleyball Confederation Marketing Commission.
Former Vice President of the World Volleyball Federation Marketing Commission.
The President of the team who started the beach volley in Turkey.
Former Member of the World Beach Volley Council. He founded Turkey’s first Sport Related Advertising Agency in 2001 and led to the growth of many sport branch industries such as; Basketball, Volleyball, Tennis, Football First Division and University Games by making them related with brands.
Defined the concept of “sports related marketing communication” and inserted to international academic literature.
Founded Turkey's first Sports Channel D-spor with Doğan Media Group. Later took over D-spor and rebrand it to sportstv which broadcasts more sports than other TV channels in Turkey.
Wrote two book about sports related marketing communication named Bir Top Yeter and Panoda Yer Yok.

Arzu Savaş

1973-1994 yılları arasında voleybol oynayan Arzu Savaş 269 kez milli oldu. Geçmişte Beşiktaş bayan takımı menajerliği ve Voleybol Federasyonu Pazarlama ve Halkla İlişkiler sorumlusu olan Savaş, aynı zamanda Bayan Milli Takımlar Menajerliği görevini de üstlenmişti. Universiade İzmir, Erzurum ve Trabzon Gençlik Oyunları’nda faal olarak görev alan Arzu Savaş, Sportsnet Group’un başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Played professional volleyball between 1973 and 1994.Capped 269 times as a National Team member.Worked as the general manager of Women’s Volleyball at Beşiktaş.Was the Marketing and Public Relations Officer at Turkish Volleyball Federation while being General Manager of Turkish Women’s National Teams.Actively involved at Universiade İzmir, Winter Universiade Erzurum and Trabzon Youth Games and WTA championships during her tenure at Sportsnet.Been working at Sportsnet since its foundation.

Ener Gülüm

Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Lisans Eğitimi'nin ardından UCLA Pazarlama Programı'na katıldı. TBWA ve Sportsnet çatıları altında 7 yıllık spor odaklı pazarlama ve reklamcılık tecrübesi bulunan Ener Gülüm, Sportsnet Group’un yönetim kurulu üyelerindendir. Octagon İstanbul yapılanmasında önemli rolü bulunan Gülüm, voleybol kariyerinde 2 Türkiye Şampiyonluğu bulunmaktadır.

He attended UCLA Marketing Programme after his advertising Bachelor’s Degree at Istanbul Bilgi University. He has 7 years of experiences on advertising and sport related marketing business at TBWA and Sportsnet Group. He is currently working at Sportsnet Group as Executive Board Member and he has a key role on Octagon Istanbul. Former volleyball player with two Turkey Championships.

Filiz Özbilir

Voleybolculuk yaşamında 1979 – 1996 yılları arasında Güneş Sigorta, THY ve Beşiktaş'ta kulüplerinde oynayan Filiz Özbilir, 1996 – 2000 yılları arasında Türkiye Voleybol Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Direktörü olarak görev yapmıştır. Daha sonra, Türkiye’nin ilk spor odaklı iletişim ajansının kurulması çalışmalarına katılmış, 2001 yılında proje yönetmeni olarak göreve başlamıştır. 2006 yılında Doğan TV ile Sportsnet ortaklığında kurulan D spor kanalında yönetici olarak yer alırken; 2010 senesinde D Spor, tamamen Sportsnet Group bünyesine geçti, logosu ve ismi değişen sportstv oluşumu sonrasında Sportsnet Group’un Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Filiz Özbilir played in Güneş Sigorta, THY and Beşiktaş clubs during her volleyball career between 1979 and 1996. She worked as the Press and Public Relations Director of the Turkish Volleyball Federation between 1996 and 2000. Then, she participated in the establishment of Turkey's first sports-related communication agency and started to work as the project director in 2001. While she was working as a manager in D sports channel, which was established in 2006 in partnership with Doğan TV and Sportsnet; D Spor was acquired by Sportsnet Group in 2010 and its logo and name was changed and after the establishment of sportstv, she continues her duty as the Vice President of the Sportsnet Group.

İlhan Uzundurukan

Gazetecilik hayatına 1982 yılında Hürriyet’te başlayan İlhan Uzundurukan; Show, Star TV ve Süperspor gibi bir çok önemli medya kuruluşunda görev aldıktan sonra 2010 yılında sportstv başkan yardımcılığına getirildi. Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği Genel Başkanlığını yürütmektedir.

Started his journalism career at Hürriyet Newspaper in 1982 as a reporter where he was promoted to an editor afterwards.In 1989, he became the editor-in-chief at Fotospor, one of the top sports newspapers in Turkey.Then in 1992, he returned to Hürriyet as deputy chief of the magazine department.One year later, he was moved to sports department in Hürriyet as a chief editor.Between 1994 and 1996, he worked at Marie Claire and Marie Claire Maison as the executive director.He has worked as press general manager at Show untill 1999.Right after the three year Show Group era, he worked as the Star TV sports coordinator for a year.In 2000, he was moved to Süperspor as executive editor while working at CINE5 as news director.His affair with Sportsnet began in 2002 as a vice president. At the year of 2008 he worked at former sportstv; D-Spor for two years.Then in 2010, with the change of name to sportstv, he became the vice president.Recently, he was named as the president of National Radio Broadcasters Association and became chairman of URYAD board.He is a board member of associations such as İstanbul Bar of Journalists and Turkish Sports Writers Association.Uzundurukan graduated from İstanbul University, Faculty of Law and earned his master degree again from his alma mater.

Fırat Türkoğlu

2003’te Sportsnet’in stratejik planlama ekibine katılmadan önce Aksoy Medya Grubu içerisinde bir çok farklı pozisyon içerisinde yer alan Fırat Türkoğlu, 2006 yılından beri Sportsnet Stratejik Planlama ekibinin başında görevine devam etmektedir.

Graduated from Istanbul Erkek Lisesi (Istanbuler Gymnasium)Worked as a journalism, radio programming, TV broadcasting professional in various turkish newspapers, magazines, radios and TV channels before joining Sportsnet Group Strategy and Planning Team in 2003.1996-1998 an editor for Aksoy Media Group for Spor Newspaper and Superbasket Magazine1998-2000 an editor and director of sports programming for TV8 Channel. Also an editor of Turkey's first Volleyball Magazine "Süper Voleybol"2000-2001 Sports Editor for newspaper Yeni Yüzyıl to 2003 an editor and director of programming for Aksoy Media Groups TV network Cine5 and Supersport From 2003 he is a part of the Sportsnet Groups Strategy and Planning Team, and from 2006 Director of Strategy and PlanningWorked as a sports commentator in Radyospor in 2006 to 2007 Speaks fluent English and German.

Ahmet Gülüm
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı Founder / President, Sportsnet Group
Ahmet Altınata
Motion Grafik Tasarımı MOTION GRAPHIC DESIGNER
Ahmet Birinci
Jr. Art Director Jr. Art Director
Ahsen Tosun
Muhasebe Accounting Officer
Arzu Savaş
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vice President, Sportsnet Group
Azize Ceyda Papur
Reji Operatörü Reji Operator
Batuhan Celasin
Müşteri Temsilcisi Account Executive
Batuhan Tergek
Sunucu / Editor Presenter / Editor
Betül Olguner
Müşteri Temsilcisi Account Executive
Buse Koçboğa
Sosyal Medya Uzmanı Social Media Executive
Büşra Çelebi
Grafik Tasarımcı Graphic Designer
Cansu Sönmez
Sosyal Medya Uzmanı Social Media Executive
Cavit İşici
Sr. Art Director Sr. Art Director
Çiğdem Demir
Asistan ASSISTANT
Demet Çınar
Finans Yardımcısı Finance Deputy
Dilara Ayık
Sosyal Medya İçerik Uzmanı SOCIAL MEDIA CONTENT SPECIALIST
Dilek Barut
İş Planlama ve Müşteri İlişkileri Direktörü Head of Operations & Clients
Efe Yamanlar
sportstv Haber Müdür Yardımcısı sportstv Deputy News Director
Emincan Ciboğlu
Video Editörü Video Editor
Emre Cansabuncu
Kameraman Cameraman
Emre Saraç
Motion Graphic Designer MOTION GRAPHIC DESIGNER
Ener Gülüm
Başkan Yardımcısı Executive Board Member
Engin Kaya
Senior Metin Yazarı Sr. Copywriter
Erdoğan Veis
Yayın Yönetim Müdürü Broadcast Manager
Eren Ömür
Teknik Yönetmen Technical Director
Eren Ünal
Senior Metin Yazarı Sr. Copywriter
Erkan Subaşı
Video Editörü Video Editor
Esra Çay
Sunucu / Editör PRESENTER / EDITOR
Eymen Çoruhlu
Jr. Art Director Jr. Art Director
Fırat Türkoğlu
Strateji ve Planlama Direktörü Director of Strategy and Planning
Filiz Özbilir
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vice President, Sportsnet Group
Gözde Karabay
Jr. Stratejik Planlama Jr. Strategic Planner
Gülbin Baykar
Satış Müdürü Sales Manager
Hakkı Aytunç Koltuk
MCR Operatörü MCR Operator
İbrahim Güler
Muhasebe Şefi Chief Accounting Officer
İlhan Uzundurukan
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vice President of Media
İrem Nisa Özkan
Reklam Rezervasyon Sorumlusu Advertising Booking Executive
Kerem Erdem
MCR Operatörü MCR Operator
Levent Doğan Yavuz
Sunucu / Editor PRESENTER / EDITOR
Livanur Engin
Muhabir & Sunucu / Editör Reporter & Presenter / Editor
Maya Duru Uzunyayla
Asistan ASSISTANT
Mehmet Şimşek
Metin Yazarı Copywriter
Mehmet Taşçıoğlu
Finans ve İnsan Kaynakları Sorumlusu Finance Head and HR Manager
Melih Dinç
Jr. Art Director Jr. Art Director
Muhammed Subaşı
MCR Operatörü MCR Operator
Murat Ağca
Genel Yayın Yönetmeni Editor-in-Chief
Muratcan İnal
MCR Operatörü MCR Operator
Mustafa Güneyin
Etkinlik Yöneticisi Event Manager
Naciye Kaddam
Yönetici Asistanı Executive Assistant
Oğuz Karaahmetoğlu
Kameraman Cameraman
Onur Erol
Güvenlik Görevlisi Security
Öykü Ceylan
Proje Yöneticisi Project Manager
Özer Çeliksüngü
YouTube İçerik Uzmanı YouTube Content Executive
Özgür Bayram
Makam Şoförü Chauffeur
Pınar Bayri
Hizmet Personeli Service Staff
Rojda Olgun
Reji Operatörü Reji Operator
Semra Bahadır
Hizmet Personeli Service Staff
Serhat Özgün
Muhasebe Accounting Officer
Serkan Yeşilyurt
Muhasebe Accounting Officer
Taha Silsüpür
Etkinlik Yöneticisi Event Manager
Tiber Uzunoğlu
Müşteri İlişkileri Uzmanı Account Executive
Tülay Sarıal
Hizmet Personeli Service Staff
Umut Bozkurt
Güvenlik Görevlisi Security
Yusuf Bekerecioğlu
JStratejik Planlama Strategic Planner
Yusuf Kılıç
Bilgisayar Sistemleri Yöneticisi Head of Technical Operations

Deneyimlerinizi kişiselleştirmek amacıyla KVKK ve GDPR uyarınca kullanılan çerezler bakımından kişisel tercihlerinizi Çerez Onay Aracından yönetebilir, daha fazla bilgi için Veri ve Çerez Politikasını ziyaret edebilirsiniz. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.

We use cookies to improve your experience on our site and to show you personalised advertising. To find out more, read our privacy policy and cookie policy.